TIKLA ARA

Ana Sayfa Kanallar


TRT Haber

Digiturk TRT Haber Kanalı TRT Haber kanalını Digiturk 55. kanaldan izleyebilirsiniz.

TRT Haber Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 55 Yayın Süresi : 24 Saat

TRT Haber Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Paketi ile ilgili detaylı bilgi için: Digiturk Paketleri

Yayın Akışı için: Digiturk Yayın Akışı

TRT Haber, TRT tarafından kurulan haber kanalıdır. 18 Mart 2010 tarihinde yayına başlamıştır. Kanal açıldıktan sonra TRT 2 kapatıldı. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Ahmet Böken yapmaktadır.[1] Kanalda program yapan önemli isimlerden bazıları şunlar: Kadir Çöpdemir, Ergün Babahan, Sedat Laçiner, Fulin Arıkan, Defne Sarısoy.


Programlardan bazılar


Sosyal Medya Söz Millette, Stratejik Akıl[2], Avrupa Vizyonu, 8 Sütuna Manşet, Ekonomi Ajandası, Araftakiler, Medya Müfettişi, Yüzyılın Manşetleri, Gün Sonu, Şehrin Rengi, TRT Arşivinden, Kuşak Farkı, 45 Dakika, Gündemdekiler, Tarih Dergisi, Bağlantı Noktası, Şehir ve Medeniyet, Dünya Turu.

8 Sütuna Manşet


Programın yönetmeni ve yapımcısı Mehtap Sabuncu. Ünlü gazeteciler, önemli manşetler ve Türkiye’nin gündemini belirleyen kişiler, haberlerin perde arkası 8 Sütuna Manşet programında verilmeye çalışılıyor. 8 Sütuna Manşet, hafta içi her gün TRT Haber’de 15.15'te yayınlanmakta.

Stratejik Akıl


Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı ve Uluslararası İlişkiler öğretim üyesi Doç. Dr. Sedat Laçiner'in sunduğu programda Türkiye ve dünya gündeminde yer alan olaylar konuklarla birlikte tartışılıyor. Stratejik Akıl, her Cuma günü saat 20:10'da başlıyor. Cumartesi sabahı 03:10'da ise tekrarı yayınlanıyor. Programın yapımcısı Cengiz Yel.

Söz Millette


Televizyon dünyasında farklı formatlarda hazırladığı programlarla dikkatleri üzerine çeken Kadir Çöpdemir ile sokağın gündemi yapılan röportajlarla yansıtılmaya çalışılıyor. Söz Millette, hafta içi her gün TRT Haber’de ekranlara geliyor.

Haber Bültenleri


Kanalda her saat başı haber bültenleri yer alıyor. Ayrıca 21:30'da Hafta Sonu Haber var. TRT Haber'in haber spikerleri arasında Defne Sarısoy, Serra Karaçam ve Fulin Arıkan var.

İşin Doğrusu


Salı günleri 23:10'da yayınlanan programın yönetmeni Vedat ADIGÜZEL. Yapımcılar ise Faruk GÜVEN Ahmet RIŞVANLI. Programı Doç. Dr. Ünsal BAN sunuyor.
Ekonomi ve Politikaya ilişkin konuşulanlar ve konuşulamayanlar İşin Doğrusu'nda masaya yatırılıyor.

Konular: TRT Haber Programları, TRT Haber Yayın Akışı, TRT Haber izle

Yorumlar


Yorum yok

Yorum Ekle


İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu: