TIKLA ARA

Ana Sayfa Kanallar


TRT 1

Digiturk TRT 1 Kanalı 23. kanaldan yayın yapan TRT 1 kanalı Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek devletin yayın kuruluşudur. Ulusal kanal kategorisinde yayın yapmaktadır. Bir çok içeriğe ulaşabilirsiniz.

TRT 1 Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 23 Yayın Süresi : 24

TRT 1 Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Giriş Paketi ile ilgili detaylı bilgi için: Ailenin Yıldızı Paketi

Yayın Akışı için tıklayınız.

TRT 1 Yayındaki Dizi ve Arşivi

Sakarya Fırat Hamza’nın hastaneden kaçması ve dağa doğru gitmesi Osman ve Poyraz Timi’ni hareket geçirir. Hamza’ya Miro’nun adamlarından önce ulaşmak için zaman karşı bir yarış başlar. Ama Hamza’yla kurulan telsiz bağlantısı bütün umutların sona yaklaştığını gösterir.

Leyla ile Mecnun Patlama sonrası mahalleli hep birlikte sandalda kalmaya devam ederler. Mecnun kendine geldiğinde kayalıkların ortasında tek başınadır. Leyla ise uyandığında bir zindanda kilitlidir. Mahalledekiler Leyla ile Mecnun'un ortada olmadığını anlayınca paniğe kapılırlar. Mecnun kayalıklar arasında yürürken birden Benjamin'le karşılaşır.

Küçük Hanımefendi Muazzez Tahsin Berkand'ın aynı adlı eserinden...Babasının ölümünden sonra hasta olduğuna inandırılarak kapatıldığı odada yıllarca yaşamış Neriman…Zenginliğine, dünyaya, hayata küstürülmüş. Şimdi sadece Neriman değil, hayalleri de büyüyor.Kozasında, çocukluktan genç kızlığa geçmeye hazırlanan bir tırtıl gibi…

Seksenler Ahmet’in başkanlığını yapacağı Çınaraltı Futbol Kulübü çalışmalara başlamış, mahalle sakinleri takımdaki yerlerini almıştır. Kulüp başkanı olarak sorumlulukları artan Ahmet, takımın ihtiyaçlarını hangi parayla karşılayacağını kara kara düşünürken, Ahmet’in yardımına belediye başkanı Şinasi yetişir…

Sen de Gitme “Sen de Gitme”de büyük kentin karmaşası ve kalabalığı içerisinde yalnız kalmış, birbirinden farklı yaşanmışlıklara sahip 27 insanın hayatlarına tanıklık edeceğiz.
Sen de Gitme’de, bir hastane ortamında yaşanan acı - tatlı olaylar konu ediliyor… Mehmet, çok başarılı bir cerrahtır ve mesleğinin zirvesindeyken çok sevdiği eşini kaybeder.

Avrupa Avrupa Gül, Can'la oturdukları evde kendi başına hayatına devam etmek ister.. Ferdi ve Gülbahar bu fikre sıcak bakmamaktadır. Gül ve Ferdi'nin arası Gül'ün yalnız yaşama isteği yüzünden bozulur. Kızına laf geçiremeyen Ferdi, hiç istemese de Tekin'le iş birliği yapıp, Gül'ün haberi olmadan evi kiralamaya çalışır. Babasının maddi desteğini kesmesi yüzünden Gül, evin masraflarına ortak olması için ev arkadaşı arayışına girer. Gül'ün aradığı ev arkadaşı sürpriz bir şekilde ortaya çıkar... Bu sırada Can, karısıyla barışmak için çok büyük bir jest hazırlığındadır..

Mazi Kalbimde Yaradır Hazin bir aşk hikâyesi… 1974 yılının kışında, bahriyeli Ferit İstanbul’a ayak basar… Müjgan, Ferit, Selim ve Nalan’ın hayatları kesişir… O yıllar ilk görüşte aşk, mümkündür hâlâ. Göz göze gelmek bile bir büyük yangın sebebidir…

Yamak Ahmet Dizi, geçmiş zamanların İstanbul’unda saray çevresi ve halk arasında yaşanan ramazan âdetlerini, yardımlaşmayı, dünden bugüne değişmeyen gelenekleri ve Osmanlı mutfağına ait eşsiz yemekleri Dilruba ve Ahmet’in saf aşkı eşliğinde izleyiciyle paylaşıyor …

Zengin Kız Fakir Oğlan Zengin Kız Fakir Oğlan Herkesin birbirine türlü şakalar yaptığı 1 Nisan gününde yaşananlar komik görüntülere sahne olurken, zengin ailenin evinde ortalık karışır. Rüyam ve Sarp’ın, Biricik ve Nurhan için hazırladıkları şaka ise, çiftimizi kızdıracak cinstendir…

Mavi Kelebekler er ya da geç biter. İnsanlık için bitmeyen savaş, asıl o zaman başlar… Mavi Kelebekler'de 1992-1995 yılları arasında Bosna'da yaşananlar ekrana geliyor. Yakın tarihimizin en karanlık sayfalarından biri olan Bosna Savaşı'nda yaklaşık 312.000 insan ölmüş, milyonlarca insan yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmıştır.

Leyla ile Mecnun atlama sonrası mahalleli hep birlikte sandalda kalmaya devam ederler. Mecnun kendine geldiğinde kayalıkların ortasında tek başınadır.

Böyle Bitmesin içi beni yakar, dışı seni” Yazıcı’ların evine, Fatih’in okuldaki başarılarından dolayı gelen teşekkür mektubu, evdeki yetişkinleri birbirine katar. Her biri Fatih’in velisi olduğunu söyleyerek başarıya ortak olmak istemektedir. Aile Masası, 17 yaşındaki Zafer’in başvurusuyla güne başlamıştır.

Şubat Aziz bey, Samim Akça’yı öldürüp kayıplara karışmıştır ama gitmeden Şubat’a bir mektup ve bir sır bırakmıştır. Deli İbrahim Elem’i almaya, lunaparka gitmiştir, fakat Elem’in babasının kurduğu pusu yüzünden amacına ulaşamamıştır. Yağmur, bir yandan Arif’in suçsuzluğunu kanıtlamak diğer bir yandan Aziz beyin bıraktığı mektubun sırrını çözmek için Şubat’la beraber hareket etmektedir.

Kınalı Kuzular Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, "70 milyonu Çanakkale'ye götüremiyorsak, Çanakkale'yi 70 milyona getirebiliriz" düşüncesiyle "Kınalı Kuzular" adlı yapımı ekrana taşıdı. TRT izleyicisiyle buluşan dizi, sadece gençlerimizin değil, tüm ulusumuzun üzerinde bu etkiyi gerçekleştirmek amacıyla hazırlandı.

Bizim Sınıf :TRT AVAZ’da iddialı bir eğitim programı izleyici ile buluştu.Türkiye Türkçesini ortak kültür coğrafyamıza öğretmeyi hedefleyen “Bizim Sınıf” Kazakistan, Kırgızistan,Azerbaycan,Türkmenistan, Özbekistan ve Kırım’dan gelen öğrencilerden oluşuyor.

Programlar

Pelin Çift İle Gündem Ötesi
Sen Olsan Ne Yapardın?
Ana Ocağı
Annem Söyler Ben Yaparım
Bak Hele Bak
Duman Olmadan
Enine Boyuna
Gezelim Görelim
İyi Fikir
Savaşta Barışta Türk Ordusu

Dizi

Diriliş "Ertuğrul"
Filinta
Yeşil Deniz
Yedi Güzel Adam
Beni Böyle Sev
Seksenler
Şimdi Onlar Düşünsün
Zengin Kız Fakir Oğlan
Aşkın Kanunu
Hayat Ağacı

Konular: TRT 1 Programları, TRT 1 Yayın Akışı, TRT 1 izleYorumlar


Yorum yok

Yorum Ekle


İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu: