TIKLA ARA

Ana Sayfa Kanallar


İZ TV

Digiturk İZ TV Kanalı 18 ve 182 numaralı kanallardan ulaşabileceğiniz İZ TV, gezi ve yaşayan tarih ağırlıklı olmak üzere kültür, macera, doğa, sağlık, yemek ve çocuk programlarına da yer vererek, Türkiye’nin büyük bir açığını kapatmak için yola çıkıyor. Türkiye’de belgesel ile ilgilenen profesyonel ya da amatör her türlü kişi ve kuruluş ile işbirliğine de soyunan İZ, yüzde yüz Türk yapımı bir belgesel kanalı.

İZ TV Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 18 ve 182 Yayın Süresi : 24

İZ TV'yi nasıl izlerim?
İZ TV, DIGITURK 18. ve 182. ve HD 318. kanallardan izleyebilirsiniz.

İZ TV Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Paketi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İZ TV Aylık Yayın Akışı için tıklayınız.

Digiturk İZ TV kanalı ile ilgili görüşlerinizi Forum bölümümüzde paylaşabilirsiniz.

 

İZ TV Belgeselleri ve Yayınları

DVDİGİ 3D Filmler ve Programlar

DVDİGİ 3D Filmler ve Programlar
DVDİGİ'de yeni nesil 3D Lg Sponsorluğunda DVDİGİ salonunda bulacağınız sinemada seyrettiğiniz kalitedeki 3D filmler ...

Gezi Rehberi

Gezi Rehberi
Işıl Bayraktar’ın dünyayı bucak bucak gezerek sunuduğu IZ HD'de ekranlara gelen “Gezi Rehberi”yle birbirinden eğlenceli yolculuklara hazır olun. ...

Coşkun Aral’la Avrupa Notları

Coşkun Aral’la Avrupa Notları
Coşkun Aral’la Avrupa Notları bu kez Fransa’nın yemeği, şarabı ve doğal güzellikleriyle ünlü Provence bölgesini geziyor. Fransa tarımsal ihracatta Dünya’nın üç büyüklerinin arasında yer alıyor....

İstanbul Dile Geldi: Köprü Üstü Öyküleri

İstanbul Dile Geldi: Köprü Üstü Öyküleri
Kulak ver, İstanbul kendini anlatıyor.... Çünkü... İstanbul Dile Geldi. Köprü Üstü Öyküleri?...

Özel Gösterim: İş Adresim

Özel Gösterim: İş Adresim
Belleğinizden asla silinmeyecek belgeseller Özel Gösterim?de? İş Adresim......

Tüm Belgeseller

 

İZ TV Programları

  • Coşkun Aral’la Avrupa Notları: Kreuzberg Küçük İstanbul
  • Wilco’yla Yaşasın Yemek: Kuzugöbeği
  • Özel Gösterim: Destansı Bir Yolculuk: Trans-Sibirya Ekspresi
  • Özel Gösterim: Hayalimdeki Yolculuk”
  • Yakın Tarih: Rüzgara Karşı Yürüyen Adam
  • Gidiş Dönüş/Sadece Türkçe: Komşu Sıcaklığı
  • Seyyah Gazeteci, Bilge Yazar: Hıfzı Topuz

İZ TV'nin Yüzleri

Coşkun Aral
Haberci
Savaş Karakaş
Sudaki İzler
Wilco Van Herpen
Wilco'nun Karavanı
Rıfat Çığ
Ayak İzleri
İsmail Şahinbaş
Sırt Çantam
Nazım Alpman
Yakın Tarih
Mesut Yar
Taş Gaste
Serkan Ercan
Gidiş Dönüş
Işıl Bayraktar
Gezi Rehberi
Ayhan Sicimoğlu
Ayhan Sicimoğlu'yla Renkler
Tan Sağtürk
Anadolu Dansı
E. Canberk R. Özkök
Ömür Biter İstanbul Bitmez
Olivier Despertz
Yemeğin Yolculuğu
Aydın Boysan
Aydın Boysan'ın İstanbul'u
Nasuh Mahruki
En
Cemal Gülas
Bulutların Ülkesi
Selin-Erol
Güneşin Çocukları
Ali Rıza-Utku

Kuşaklar Programları

9 sıcak nokta, 9 tanıdık sima: Erkan Can’dan Pelin Batu’ya, Uğur Polat’tan Şevval Sam’a, 9 tanınmış yüz, koruma altına alınan 9 sıcak noktaya gidiyor. Doğal Hayatı koruma Derneği ile Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, biyoçeşitlilik kriterlerine göre belirlediği Küre Dağları, İstanbul Ormanları, İbradı-Akseki Ormanları, Karçal Dağları, Amanos Dağları, Babadağ, Yenice Ormanları, Datça Yarımadası-Bozburun ve Fırtına Vadisi, doğaya duyarlılığıyla tanınan sanatçılar eşliğinde keşfediliyor. Orman yürüyüşleri, kamp ateşleri, köy evleri, ünlü rehberlerin sıcak sohbetiyle 9 sıcak nokta, yakına geliyor.

Altın Yollar İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle hayata geçirilen “Altın Yollar” projesi, İstanbul kültürünü ve değerlerini, modern çağın seyyahları olan sanatçılar vasıtasıyla dünyaya tanıtmayı amaçlıyor. Kültürlerarası dolaşımın önemini vurgulayan proje, Türkiye ve Avrupa sanatçıları ve izleyicileri arasında köprüler kurarak, sanatsal üretimlerle ‘Altın Yollar’ı ölümsüzlüğe kavuşturmayı hedefliyor."Altın Yollar" belgesel serisi, "Jules Verne’nin İzinde", "Piri Reis’in İzinde" ve "Evliya Çelebi’nin İzinde" başlıkları altında 10 bölümden oluşuyor.

Anadolu Güncesi
Bu topraklar soluk almaya devam ediyor...Her köşesinde ayrı bir renk, ayrı bir tat, ayrı bir ses yaşam sürüyor.Onlarca destan asırlardır dilden dile dolaşıyor, yüzlerce gelenek nesilden nesile miras bırakılıyor. Ketenin usta elleri, Toros sedirinin efsaneleri, kayıp şehir Harran, ölümsüz Anadolu'nun resmi mumyalar ve daha niceleri...Anadolu, tarihi ve coğrafyası ile, kimi saklı kalmış kimi bilindik güzelliklerin adresi. Bu adrese yolculuk, ekranınızdan başlıyor. Anadolu’yu yaşamak için izimizi sürün...

Anadolu'nun Kanatları Flamingolar tropik bölgelere özgü kuşlar mıdır? Leylekler evinizin çok yakınına yuva yapmış olabilirler mi? Nesli tükenmekte olan akbabaların, Orta Anadolu’nun kalbinde verdiği yaşama savaşından haberdar mıydınız? İZ TV, Anadolu’nun Kanatları kuşağında Türkiye’nin kanatlı uygarlıklarının izini sürüyor. Kanatların gölgesinde, Türkiye coğrayfasında yaşamını sürdüren ve nesli tükenmekte olan kuş türlerinin izini sürüyoruz!

Ayak İzleri
Biyolog Rıfat Çığ, dünyanın en şanslı coğrafyalarından birinde, doğanın diline tercüman oluyor. Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere, Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede, Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor.Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri, Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.

Aydın Boysanın İstanbul'u Aydın Boysan, İstanbul’un değişimini gözlemleyebilecek kadar dolu dolu yaşadı bu şehirde geçen hayatını. Eski günlerden günümüze yaşanan iyi-kötü ne varsa, bir bir aklında. Boysan, uzun yıllar icra ettiği mimarlık mesleğinin getirdiği birikim ve doğma büyüme İstanbullu olmanın verdiği yaşanmışlıklarla, yıllardır bir düşün adamı olarak şehre dair gözlemlerini, uyarılarını, sitemlerini dile getirdi.Şimdi de İZ ekranında, semt semt İstanbul’u anlatarak bize bilmediğimiz geçmişi hatırlatıyor. Çünkü o, yaşayan İstanbul...

Ayhan Sicimoğlu'yla Renkler Türkiye ve dünyadan keyifli mekanları, ilginç konu ve konukları ile Ayhan Sicimoğlu İz’de.
Türk ve Dünya mutfaklarından tatları, enfes müzikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, engin denizlerin altını ve üstünü kısacası hayatın tüm renklerini vurmalı çalgılar ustası Ayhan Sicimoğlu’nun kendine özgü bakış açısı ile keşfedecek ve tüm bu güzelliklere hayran kalacaksınız!

Baba Oğul Çelebiler Seyahat kültürünün yaygınlaştığı ve kolaylaştığı günümüzden bir kaç çağ öncesine gitmeye ne dersiniz? Uçakların, arabaların, trenlerin olmadığı bir zamanda gezmek ne ifade ediyordu sizce? Peki o dönemin seyyahları nasıl başarıyordu, kilometrelece yol kat edip onlarca şehir tanımayı?

Bağımsız Filmler Bağımsız Filmler perdelerini açıyor. Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar İz ekranında. Belgesel dünyasının önemli isimleri, gelecek vaat eden genç yönetmenler ve onların farklı bakış açıları bu kuşakta buluşuyor. Sığla’nın Gözyaşları’ndan, Sünger Avcıları’nın öyküsüne, Bodrum’un Köyleri’nden “Van’ın İncisi” İnci Kefali’ne birbirinden farklı yapımlar ekrana yansıyor...

Beyaz Cam Türkiye televizyon tarihini ekranlara getirecek olan belgesel, televizyonculuğumuzun geçtiği aşamaları gözler önüne serecek.

Bilgi Otobüsü Keşif yolcuları, bu durakta buluşuyor: Çünkü Bilgi Otobüsü, İZ ekranlarından kalkıyor! Deneyimli belgeselci Coşkun Aral’ın rehberliğindeki yolculuk, Türkiye’nin doğal dekorunda, akademisyenler ve uzmanlarla birlikte, tarihten çevre sorunlarına, arkeolojiden turizme, yarını şekillendirecek “bilgi”nin peşinden gidiyor. Bilgi otobüsü, geleceği taşıyor.
Bu şaşırtıcı yolculuğa katılmak için, Bilgi Otobüsü’nde siz de yerinizi alın!

Bir Film Bir Yönetmen Türk sinemasının son dönem öne çıkan yönetmenleri ve filmlerinin öyküsü…Her yönetmen kendi çektiği bir filmi; neden ve nasıl çektiğini anlatıyor.Kamera arkası görüntüleri, filmin unutulmaz sahneleri, yönetmenin sinematografisine dairözeleştirileri…Bir Film Bir Yönetmen, yeni Türk Sinemasının kapılarını aralıyor

Bir Gün Bir gün nasıl geçer?Bir otelin, bir havayolu şirketinin ve bir televizyon kanalının röntgen filmini çekiyoruz:Bir otelin mutfağına bir günde kaç kilo domates girer? Bir oda kaç dakikada temizlenir? Bir hostes bir günde kaç farklı şehirde olur? Bir pilotun bir günü saat kaçta başlar? Bir televizyon kanalı nasıl çalışır? Bir haberci günde kaç bardak kahve içer?
Onların rutini, bizim için yepyeni... Bütün kapılar kameralara açık. Tek bir şartla: Süre 1 Gün.

Bir İz Hepsinin ortak “ bir” özelliği var… Hepsi, en sevdikleri uğraşlarını meslek haline getirmişler…Dağlarda, denizlerde, ırmaklarda doğanın tam ortasında ofisleri, iş yerleri var… Meslek haline getirdikleri yaşam biçimleri ile bir ömür boyu başka hiçbir iş yapmak zorunda kalmadan standartların üstünde yaşıyorlar.

Bulutların Ülkesi Çocukluğunuz boyunca duyduğunuz bütün masalları unutun! Sizi her saniye yeniden yazılan, beyaz bulutların diyarında kulaktan kulağa anlatılan, yeni ama bir o kadar da eski bir masalın, tam içine davet ediyoruz.

Coşkun Aral'la Avrupa Notları Coşkun Aral bir dünya gezgini. Dünyanın %99'unu gezdi. Gabon, Kamerun ve Kuzey Kore'ye hala gidemedi. Milyonlarca fotoğraf karesi çekti.

Coşkun Aral'ın Dünya Güncesi Dünyanın uzak köşeleri, değişik kültürleri, farklı yüzleri Coşkun Aral’la ekrana taşınıyor. Kuşak, dünyanın bilinen bölgelerini değil daha önce adı duyulmamış, gitmek istense de kolaylıkla gidilemeyen alışılmışın dışında olan şehirlerini bize sunuyor.

Coşkun Aral'ın Türkiye Notları Türkiye’nin saklı hazineleri, gizemleri, hep yanı başınızda ama fark edemediğiniz değerleri, Coşkun Aral’la İZ ekranında. Kimi zaman İstanbul’un yeraltında saklanmış sarnıçları, kimi zaman efsanelerle kilitlenmiş kapılar...

Dışarıdakiler Onların yaptıkları işi ne duymaya ne yapanlarla karşılaşmaya hiç de hazır değiliz aslında.
Yaşamın içindeki sıradan meslekler yerine, onlar zevklerini işleri haline getirdi.

Doğanın Kanunu Sizi çevreleyen “çevre”yi hiç düşünüyor musunuz? O sizden uzun zamandır yardım istiyor; farkında mısınız? Çığlıklarını duyuyor musunuz?
Biz ve yaşadığımız çevre, aslında bütünün küçücük bir parçası… Dünyanın can damarı doğa, bugün can çekişiyor. Onu yok sayarak atılan her adım ise, geleceğimizi yalnızca biraz daha belirsizleştiriyor.

Duvar Gazeteci Günel Cantak’ın hazırladığı “Duvar” Belgeseli, Kıbrıs Barış Harekatı’ndan Ergenekon’a uzanan Türkiye’nin yakın tarihine Gazeteci suikastları çerçevesinde bakıyor. 1 yıl 10 ay süre zarfında hazırlanan Duvar belgeseli, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Susurluk, Ahmet Taner Kışlalı ve Hrant Dink başlıklı 5 bölümden oluşuyor. Abdi İpekçi 80 öncesinin Türkiye’sinde uzlaşmayı isteyen etkili bir genel yayın yönetmeniydi.

Dünya Güncesi Uzaklarda gizlenen yerler, insanlar, olaylar ve bilgiler artık çok uzak değil! Gitmek isteyip gidemediğiniz ülkeler, adını daha önce duymadığınız şehirler ve kültürler Dünya Güncesi belgesel kuşağında yer alıyor. Dünya içindeki uzaklık kavramı ekranda değişiyor.

Dünya Güncesi ÇocukYeryüzünün tüm renkleri sizi bekliyor…Dünya çocuklarının tümü rengarenk hayaller kuruyor… Ama ne yazık ki kimileri onları gerçekleştirebilecek kadar şanslı değil…
Çalışan çocuklar…Mülteci çocuklar… AIDS’li çocuklar… Mayınların üzerindeki çocuklar…Dünya çocuklarına bir de İz’in penceresinden bakın…

Ve Benzer Programlar...

Dünyanın 99 Hali
En
Enerji: Yarının Şeytan Üçgeni
Fest İz
Festival Mevsimi
Geleceği Yaratanlar
Genç İz
Gezi Rehberi
Gezi Rehberi / Hindistan'da Tek Başına
Gidiş Dönüş
Gidiş Dönüş "Sadece Türkçe"
Gönül Evi
Güneşin Çocukları
Haberci
Harita
Hayatın Notları
Işık ile Gölge
İkinci Yeni
İki Göz Bir Şehir
İstanbul Dile Geldi
İstanbul'un Ağaçları
İstanbul'un Yüzleri
İz Peşinde
İz Sürerken
Kayıp Hazine
Kurtarma Hikayeleri
Limonata
Maceranı Yarat
Miras Türkiye
Muhalif Çizgi
Ömür Biter İstanbul Bitmez
Özel Gösterim
Özel Yayın
Portreler
Rehber Çocuklar
Savaş Sırları
Semazen
Sırt Çantam
Sinemada İstanbul
Sosyal Kurumlar
Sudaki İzler
Su'yun Seferi
Tan Sağtürk'le Anadolu Dansı
Taş Gaste
Tarihin İzleri
Toprak Ana
TTT ile Çık Dışarı
Türkiye'nin Eşsiz Çiçekleri
Türkiye Notları
Unkapanı'ndan Sonra
Wilco'nun Karavanı
Wilco'yla Yaşasın Yemek
Yağmur Ormanlarına Yolculuk
Yakın Tarih
Yaşamın İzinden Portreler
Yaşayan Mekanlar
Yemeğin Yolculuğu
Yolda

Konular: İZ TV Programları, İZ TV Yayın Akışı, İZ TV izle

Yorumlar


Yorum yok

Yorum Ekle


İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu:


0(216) 740 00 49 Hemen Başvur