TIKLA ARA

Ana Sayfa Digiturk Portal

Portal Ethernet Ayarları


IQ PortalIQ Portale erişebilmek için aşağıdaki adımları uygulayarak internet ayarlarını yapmalısınız. Digiturk IQ Portal servisini destekleyen uydu alıcınız ile internete 3 farklı şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz.1 - Ethernet kablosu ile Digiturk IQ Bağlantısı : Öncelikle internet bağlantınızın aktif olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra ethernet kablosunun bir ucunu Digiturk IQ Uydu Alıcınıza, diğer ucunu modeminize bağlamalısınız. Digiturk kurulumu yapılmış olan Digiturk IQ Uydu Alıcınızı internete bağladığınızda kullanıma hazırdır.


2 - Kablosuz erişim noktası ile Digiturk IQ Bağlantısı: Kablosuz erişim noktasını bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra kullanmış olduğunuz kablo internetinizi, kablosuz erişim noktasına tanıtın. Bu işlemi yaptıktan sonra kablosuz erişim noktasını Digiturk IQ uydu alıcınıza bağlayın. Böylece Digiturk IQ uydu alıcınızın internet bağlantısını kullanıma hazırdır.


3 - Elektrik prizine takılan kablosuz erişim noktası Digiturk IQ Bağlantısı: Kablosuz erişim noktasını direkt prize takın, ethernet kablosu yardımıyla Digiturk IQ Uydu Alıcınıza bağlayın. Diğer kablosuz erişim kutusunu prize takın ve ethernet kablosu yardımıyla modeminize bağlayın. Her iki erişim noktasındaki ışık yeşile dönünce Digiturk IQ Uydu Alıcınız kullanıma hazır demektir. Bu yöntem ile internet uydu alıcınıza elektrik hattı üzerinden iletilmektedir.

Digiturk IQ servisi ile izleyeceğiniz yayınlar internet üzerinden televizyonunuza aktarılmaktadır.

Digiturk IQ uydu alıcısının İnternete bağlandığını kontrol etme
Digiturk IQ Kurulumu yaptıktan sonra uydu alıcınızı da Ana Menü - > Kurulum - > Ethernet Ayarları menüsünde iken kumandanızda yer alan mavi tuşa basarak internet bağlantınızın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.IQ Portal Kurulumu

IQ SSS

IQ Portal

IQ Ethernet Ayarları

Aksesuarlar


Yorumlar


Yorum yok

Yorum Ekle


İsim:


Yorum:

Güvenlik Kodu: